Specifications of the 100.61039 and the 808-GRU-14
On what machines does the 808-GRU-14 fit?
Show more Show less
Properties
Product number: 808-GRU-14
Manufacturer RDM Parts
Replaces original
Grimme / Gruse: 100.61039
Technical details
Product type: Row cutter hook
Suitable for brand: Grimme Gruse
Wideness: 50 mm
Length: 380 mm
Material Thickness: 12 mm
Boring: 14 mm
Hole spacing: 100 mm
Thickness: 12 mm